Podstawy geomorfologii - wybrane formy rzeźby terenu

Kurs przeznaczony dla osób starszych, które chcą wzbogacić swoją wiedzę oraz chcą dowiedzieć się podstawowych informacji na temat otaczających go form terenu.

W  kursie  na początku zostaną przedstawione informacje na temat  podziału form rzeźby terenu. Następnie przejdziemy przez najbardziej charakterystyczne formy występujące w naszym kraju.
Na sam koniec zaplanowano test, który sprawdzi waszą wiedzę.

Spacerując zastanawiasz się jakie rośliny Cię otaczają? Tak?

W takim razie ten kurs jest dla Ciebie!

Rośliny inwazyjne to w tych czasach jeden z poważniejszych problemów przyrodniczych. Dzięki naszemu kursowi dowiesz podstawowych informacji odnośnie najczęstrzych roślin inwazyjnych, które prawdopodobnie mijasz codziennie. Specjalnie przygotowane prezentacje, zapoznają Cię morfologią tych roślin, dzięki czemu będziesz w stanie rozpoznać je podczas wycieczki do lasu, czy spacerze na łące. Popularnonaukowy opis roślin i liczne zdjęcia, powinny ułatwić naukę i dostrzeżenie różnic, między roślinami inwazyjnymi, a naszymi rodzimymi gatunkami. Przydatne jest to również w momencie urządzania na przykład ogrodu - dzięki temu wystrzeżesz się potencjalnie groźnych dla środowiska gatunków i nie przyczynisz się do ich wprowadzania do natury.

Zapraszamy!